Fără categorie

Tuborg Party Manager lanseaza noul album Grimus

Radu Vladut
Tuborg Party Manager-ul Radu Vlăduţ se întoarce în Cluj-Napoca, orasul in care locuieste si isi continuă studiile, pentru lansarea celui mai recent album din discografia formaţiei Grimus, Egretta. Concertul va avea loc pe 14 octombrie 2011 în Euphoria Music Hall iar pe scenă, alături de Grimus, vor urca şi membrii formaţiei Byron.

După ce, cu o săptămână în urmă, Radu Vlăduţ a dat startul celor mai tari petreceri ale toamnei organizând, alături de Radio ZU, evenimentul „ZU Kids on the block” (o petrecere la înălţime, pe acoperişul celui mai mare mall din Bucureşti), săptămâna aceasa Tuborg Party Manager va fi prezent în Cluj, pentru a organiza lansarea albumului Grimus, Egretta. Egretta este rezultatul colaborării cu producătorul britanic Adam Whittaker (Doves, Amy Winehouse, Julian Cope) care s-a implicat în toate etapele înregistrării albumului. Primele două single-uri de pe acest album, “Face the Light” şi “Vanity”, au fost lansate pe rând începând din vara acestui an şi au ocup…

Tuborg Party Manager-ul Radu Vlăduţ se întoarce în Cluj-Napoca, orasul in care locuieste si isi continuă studiile, pentru lansarea celui mai recent album din discografia formaţiei Grimus, Egretta. Concertul va avea loc pe 14 octombrie 2011 în Euphoria Music Hall iar pe scenă, alături de Grimus, vor urca şi membrii formaţiei Byron.

După ce, cu o săptămână în urmă, Radu Vlăduţ a dat startul celor mai tari petreceri ale toamnei organizând, alături de Radio ZU, evenimentul „ZU Kids on the block” (o petrecere la înălţime, pe acoperişul celui mai mare mall din Bucureşti), săptămâna aceasa Tuborg Party Manager va fi prezent în Cluj, pentru a organiza lansarea albumului Grimus, Egretta. Egretta este rezultatul colaborării cu producătorul britanic Adam Whittaker (Doves, Amy Winehouse, Julian Cope) care s-a implicat în toate etapele înregistrării albumului. Primele două single-uri de pe acest album, “Face the Light” şi “Vanity”, au fost lansate pe rând începând din vara acestui an şi au ocupat fiecare locul întâi în cadrul topurilor organizate de diferite posturi radio.

„Sunt bucuros că m-am întors în Cluj Napoca pentru a reprezenta Tuborg in calitate de partener al unui eveniment special. Povestea Grimus a început în Cluj Napoca şi, de aceea, fiecare întoarcere acasa este privită ca pe un eveniment de o importanţă majoră, dat fiind că o mare parte a fanilor Grimus sunt ardeleni. Alături de Bogdan, Vali, Cristi, Lehel, Titus şi Tamas, sunt pregătit să organizăm una dintre cele mai cool petreceri ale toamnei” a declarat Radu Vlăduţ, câştigătorul celui mai dorit job al anului, acela de Tuborg Party Manager.

Radu Vlăduţ are 22 de ani, a terminat de curând Finanţe Bănci la Cluj şi, acum trei luni, viaţa lui a luat o turnură complet neaşteptată. Actualul Tuborg Party Manager a decis să nu îşi înceapă cariera în spatele unui birou dintr-o corporaţie sau o bancă şi a preferat să se înscrie pentru postul de Tuborg Party Manager. Timp de trei luni, a luptat cot la cot cu alţi aproximativ 2000 de candidaţi în competiţia pentru jobul de Tuborg Party Manager. Şi-a făcut campanie în campusul Universităţii, a printat fluturaşi cu numele lui, a organizat petreceri în cămin pentru a-şi convinge colegii să-l voteze în competiţia pentru jobul de party manager. La Bucureşti, s-a remarcat ca fiind printre puţinii care au reuşit să facă faţă unui juriu dificil, format din reprezentanţi ai companiei, CRBL, Mihai Morar şi  Cosmina Păsărin.

Timp de 6 luni de acum incolo, Radu Vladuţ va beneficia de un salariu lunar de 1000 EUR, o maşină de serviciu Toyota Auris Hibrid dar şi de o agendă plină de petreceri. Campania  naţionala  „Tuborg te vrea Party Manager” reprezintă una dintre cele mai mari provocări adresate iubitorilor de distracţie din România. Conform unui studiu recent, 1 din trei români visează să ajungă manager de petrecere, acesta fiind jobul de vis la care aspiră majoritatea tinerilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 25 de ani.

Despre Tuborg:

Chiar de la aparitia pe piata romaneasca, experientele muzicale oferite de Tuborg au fost memorabile. Fie ca a fost vorba de trupe internationale de renume sau artisti romani consacrati, Tuborg a reusit sa anime de fiecare data atmosfera, dand publicului sansa deschiderii la distractie.

Persoane de contact pentru informatii suplimentare:

Alina Bratu
Corporate Affairs Manager URBB
Telefon: 021.205.51.60
E-mail: Aceasta adresa de e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat ca a putea vizualiza pagina.  
Alexandra Ion
PR Consultant Rogalski Grigoriu
Mobil: 0755.12.12.04
E-mail: Aceasta adresa de e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat ca a putea vizualiza pagina.

Kit de presa


Radu Vladut

 Descarca imaginea la calitate de print:
jpg Radu Vladut
Fisier: .jpg, 1 MB, rezolutie 72dpi, 1667 x 2500.
 

Actualitate

Director: Mihai Răzvan ROTARU (tel: 0723359775)
Redactor Șef: Ștefan Doru COPOȚ (tel: 0788032808)
Senior Editor: Răzvan PETRE (tel: 0788002941)
Redacția: Viviana ROTARU, Ștefan KOSTOFF, Adresa redacției: Constanța, Bd. Al. Lăpușneanu nr. 1, Casa de Cultură a Sindicatelor, biroul 4 Fax: +40 341 816 200
E-mail: [email protected]

Copyright © 2018 Organizația de Investigații Jurnalistice. Toate drepturile rezervate.

Dezvaluiri.ro nu își asumă răspunderea pentru comentariile postate de cititori și conținutul informațiilor preluate din alte publicații.
Dezvăluiri.ro are ISSN 1842-7978, este tipărit la Deasign Print- București Este posibil ca în urma schimbării site-ului, unele articole mai vechi să nu mai apară la data postării inițiale. Pentru a vedea data corectă a publicării, puteți accesa site-ul vechi la adresa http://wwwold.dezvaluiri.ro/

Copyright © 2019 Organizația de Investigații Jurnalistice. Toate drepturile rezervate.

To Top